Вовняні наповнювачі: що криється за назвами?

Виробники пропонують нам безліч речей для будинку, що складаються з натуральних матеріалів. Екологічність і комфорт - їх головні переваги. Частина з категорії преміум-класу, інші - для щоденного використання.

У цій статті розповімо про таку популярну сировину, як вовняні волокна. І відповімо на ось такі поширені серед господинь питання: в яких виробах використовуються і які підвиди існують?

Вовняна постільна білизна - елітний виріб. У її складі - шерсть з додаванням бавовни. Це тонка тканина, яка в зимовий період забезпечує кращий комфорт: сухе тепло, а разом з ним і затишок.  Нитки бавовни в такій тканині необхідні - простирадло з чистої вовни буде дуже колючим і швидко зноситься.

Що стосується наповнювачів під загальною назвою «вовна» - їх вибір бентежить: овеча, верблюжа, вовна мериноса, альпака, кашемір. Давайте розбиратися разом у відмінностях текстилю з цими натуральними наповнювачами.

Для початку, нагадаємо всі корисні властивості вовни:

  • Сухе, зігріваюче тепло.
  • Дозволяє тілу дихати під час сну: піт швидко випаровується, перегрів не відбудеться.
  • Вважається, що вона має цілющі властивості: пояса, шкарпетки, рукавиці з вовни допомагають при ревматизмі, артриті, простудних захворюваннях.
  • Вироби з вовни не тільки гріють, але і мають ефект, що масажує - кров надходить до шкіри, обмін речовин в клітинах відбувається швидше, а це сприятливо впливає на весь організм.

Історія використання вовни

Археологи стверджують, що вироби з вовни з'явилися набагато раніше тканин з рослинних волокон. Це не дивно, адже приручати тварин людина почала ще на самому початку свого еволюційного розвитку. Не маючи пристосувань для стрижки, люди дерев'яними гребнями  вичісували волокна з тварин під час линьки, з яких і робили пряжу. Пізніше, овець і верблюдів стали стригти. В наш час, найдорожча, якісна і затребувана вовна - це та, яку зістригли з живої тварини і не фарбували. 

Різновиди

Як писали вище, вовна з різних тварин називається по-різному і незначно відрізняється зовні.

Кашемір - вовна гімалайських (кашмірських) кіз. Відрізняється м'якістю, блиском і красивим кучерявим волокном.

Малюнок 1: Так виглядають зістрижені волокна з кашмірської вівці.

 

Мохер дають нам ангорські кози, що мешкають у Туреччині, Югославії, Італії.

Малюнок 2: Ангорська коза

 

Вовна верблюда вичісується під час весняної линьки з неробочих верблюдів. Найцінніша - м'які та ніжні, завиті волокна дитинчат верблюдів. Купуючи зігріваючий текстиль з такого волокна, ви отримаєте виріб з найкращими характеристиками.

Малюнок 3: Вовна верблюда

 

Вовну Альпака дає нам маленький верблюд, який живе в Андах. Його місце існування - понад 4000м над рівнем моря. Тварина, що постійно живе в суворих умовах, має особливі властивості вовни. Вона дуже легка, тепла, еластична і надзвичайно приємна до тіла.

Малюнок 4: Альпака

 

Волокна вівці меринос поставляються з Австралії і Нової Зеландії. Тварина з однієї стрижки дає людям більше 10 кг вовни відмінної якості.

Малюнок 5: Вівця меринос

 

Цигейська і куйбишевська - поширені породи овець, які забезпечують нас однорідною, напівтонкою але менш ніжною шерстю. Видобувається вона набагато в меншій кількості, ніж у овець мериносів.

Малюнок 6: Куйбишівська вівця

 

У статті ми зібрали основну інформацію про види вовняних волокон і їх характеристики. Озброївшись знаннями, утеплюйтесь та зігрівайте рідних. А наш великий і різноманітний асортимент вам допоможе!