Як часто змінюють постільну білизну?
При виборі постільних речей багато господинь враховують не тільки якість тканини, забарвлення, але і її антибактеріальні властивості, що впливають на частоту їхньої зміни. А ви запитували себе, як часто потрібно міняти постільну білизну або просто чините так, як прийнято у вашій родині вже кількома поколіннями поспіль?
Наш інтернет-магазин «Домашній» зібрав думки вчених та мудрі поради господарок та із задоволенням ділиться у цій статті загальними висновками та рекомендаціями.
Скільки разів міняти постільну білизну на місяць?
Запах свіжості, що походить від чистого ліжка, допомагає заснути. Особливий комфорт усвідомлюється і буквально сприймається всім тілом, сон обволікає і людина засинає, почуваючи себе щасливою, заспокоєною, умиротвореною. Більшість людей стверджують, що нічні тривоги та кошмари відпускають, варто лише змінити ліжко. Ті, у кого є вдома тварини, особливо кішки, помічали, що наші чотирилапі супутники моментально опиняються в чистому ліжку набагато раніше за своїх господарів. Недарма старовинна мудрість свідчить, що ліжко гарне, якщо там, де постіль, укладаються спати кіт або кішка. Вставши вранці, ви почуваєтеся більш відпочилими.
Міняти постільну білизну щодня – це перебір. Але, як часто це робити для підтримки свіжості? Ось, що рекомендують фахівці, які займаються вивченням снів та впливом навколишнього оточення на повноцінний відпочинок.
- Міняти полуторний комплект взимку потрібно хоча б 1 раз на два тижні. Білизна для двоспальних ліжок змінюють 1 раз на тиждень. Це пов'язано з кількістю людей, що відпочивають, і, відповідно, з великим схильністю до його забруднення.
- Влітку необхідно постільний текстиль міняти частіше, тому для теплого сезону року краще вибирати більш тонку білизну, її легше прати, вона швидше висихає.
Коли і як правильно проводити зміну постільної білизни для здорового та міцного сну?
Несвіжий текстиль, крім неприємних ароматів, може спричинити шкірну алергію та інші види негативних реакцій організму. Постільний кліщ, і це доведено наукою, починає розмножуватися завдяки клітинам епітелію, що відмирають. Тому зміна ліжка сприяє гарному самопочуттю та здоровому сну. Крім звичайної зміни білизни, простирадла рекомендують витрушувати і перестилати щодня. Замінювати простирадло потрібно частіше підковдр. Не менш важливо для здоров'я добре прополіскувати білизну в процесі прання та сушити її на свіжому повітрі.
Прикмети, коли потрібно міняти постільну білизну
Українська культура багата на різні забобони. Не оминули вони й тему зміни спального текстилю. Деякі з них видаються невиправдано жахливими, інші, навпаки, цілком обдуманими та практичними рішеннями. Читайте та робіть висновки самі:
- Перед тим як постелити білизну, її потрібно розгладити, інакше в складках залишиться нечиста сила.
- Якщо застелити ліжко навиворіт і поспати на ньому – чекайте на неприємності.
- Знімати постільні речі після гостя треба не раніше, ніж через годину після його від'їзду.
- Не можна міняти постільну білизну у дні релігійних свят та в неділю. Найкращий день для його оновлення – субота.
- Білизна, випрана в понеділок, забезпечить міцний і спокійний сон. Практична сторона цієї прикмети в тому, що за тиждень якраз до суботи комплект білизни встигав висохнути.
У багатьох сім'ях прийнято міняти ліжко 1 раз на тиждень. Будь-якій сучасній людині навряд чи потрібно пояснювати значення чистоти та залежності від неї здоров'я, настрою і навіть успішності у справах. Насправді, як часто міняти постільну білизну залежить від культурних традицій, звичок та побутових нюансів. Це просто приємне правило, щеплене нам батьками, і наше завдання йому слідувати та передавати дітям.