false 

Як прати постільну білизну: основні рекомендації

Грамотний догляд за спальним текстилем залежить від кількох факторів. Асортимент тканин та їх забарвлень настільки різноманітний, що єдиного методу, що підходить для будь-якого складу тканини, просто немає. Важливо і як відбувається прання: вручну чи машинці-автоматі. Правильне прання допоможе надовго зберегти зовнішній вигляд комплектів та продовжить їх термін служби. Інтернет-магазин «Домашній» поділиться найкращими порадами та рекомендаціями, щоб полегшити господаркам складне завдання.

Чи потрібно прати нову постільну білизну і на скільки градусів?

Ці питання найчастіше звучать від наших покупців. На перше запитання відповідь однозначна – після покупки у пральній машині або руками постільну білизну прати потрібно! Адже до того, як комплект потрапив на прилавок, він пройшов багато процесів. Починаючи від фарбування тканини і закінчуючи курними полицями складського приміщення. На щастя, так робить більшість господарок.

Відповідь на питання при скількох градусах прати кольорову або однотонну постільну білизну багато хто шукає на упаковці. Усі виробники вказують на етикетках склад матеріалу та рекомендації щодо температури та режиму прання.

В якому режимі і за якої температури прати комплект постільної білизни істотно залежить від матеріалу виготовлення та декоративного оформлення даного набору. При скількох обертах прати виріб залежить від щільності тканини, а також наявності декоративних елементів: мережив, аплікацій, рюш та оборок. Високі обороти під час прання та віджиму піддають ці додаткові деталі зайвому зносу, вони швидко втрачають вигляд, можуть відірватися. Тому так важливе сортування виробів.

Стирка постельного белья

Чи потрібно сортувати постільну білизну перед пранням?

Перед початком великого прання розсортуйте комплекти за складом матеріалу та забарвленням: біле та кольорове разом не стирають. Дитяче краще прати окремо. Для більш тривалої служби виробів відмовтеся від застосування відбілювачів. Сучасні порошки чудово справляються з усіма видами забруднень і мають більш щадні формули. Сьогодні можна вільно купити суміші для інтенсивного прання, делікатного, ручного або в пральній машині-автомат.

  • Новий комплект із бавовнику стирають при прохолодній температурі води – 30°С. Роблять це, щоб матеріал не сів при першому намоканні. Але в наступних праннях температура води може досягати 95°С. Текстиль білого кольору можна вибілювати. Волокна бавовни, одні з небагатьох, які нормально переносять цю процедуру.
  • Не стирайте бавовняні вироби разом із синтетикою.

На це є дві причини:

  • Ви не поставите потрібну температуру;
  • бавовняна тканина втратить приємну м'якість.

Лляне, біле полотно чудово переносить кип'ятіння та порошки з відбілюючим ефектом. Забарвлений льон можна прати вручну при 60°С, в машинці-автомат - при 40°С, з використанням порошків для прання делікатних виробів.

Сьогодні великий відсоток комплектів випускається із домішками синтетичних волокон. Набори стирають при температурі не вище 60°З без відбілюючих засобів.

Вироби з шовку необхідно прати вручну за нормальної температури близько 30°С. Але найкращим варіантом для цієї дорогої та вишуканої білизни стане хімчистка. При пранні шовк не труть і віджимають. Після ополіскування вивішують сушитися без віджиму, але не під прямим сонячним промінням і далеко від гарячих приладів.

Що робити, коли постільна білизна линяє чи фарбується?

Проблеми з неякісним забарвленням тканини знайомі багатьом. Якщо вона незначна, досить зробити процедуру закріплення фарби на тканині. Для цього достатньо занурити виріб у воду, розчинивши в ній оцет або сіль:

  • 5 годин ложка оцту на 5 літрів води;
  • 5 год. ложок солі на 5 літрів води.

При наступних праннях достатньо дотримуватися таких рекомендацій:

  • прати лише за невисокої температури;
  • прати окремо від решти речей.

Як бачите, прання справа тонка і потребує уважного ознайомлення з інформацією на етикетках. А додаткові рекомендації про те, як прати постільну білизну з конкретного виду тканини, ви завжди зможете знайти в картках виробів, пропонованих інтернет-магазином «Домашній».