Чи можна прати ковдри з вовни та пуху?

Швидко зігрівають та підтримують постійну комфортну для тіла людини температуру – основні характеристики, за які ми так цінуємо ковдри з натуральними наповнювачами. У міжсезоння та взимку без них не обійтися. Тому, так важливо правильно доглядати за таким необхідним текстилем, що виручає нас у холоди.

Всім відомо, що за наповнювачами з волокон тварин потрібен особливий догляд. Чи можна і чим прати ковдру з вовни у пральній машинці? Це питання ми дуже часто чуємо від покупців. Найважливіше для натурального текстилю, очистити їх, зберігши властивості та зовнішній вигляд. Крім того, в них люблять селитися кліщі та комахи. Без сумніву, догляд за натуральними виробами потребує особливої уваги. Якого? Читайте далі у нашій статті.

Як правильно випрати ковдру з вовни?

Мочити вироби із вовни однозначно не варто. Волокна мають специфічну властивість – вони звалюються, змінюють форму. Якщо цей виріб, у якого наповнювач знаходиться всередині, ви ризикуєте вийняти з пральної машинки безформну грудку, яку потім складно буде розподілити всередині чохла.

Неважливо, з волокон якої тварини ваша ковдра. Такі ж рекомендації отримають і ті, хто цікавиться: «Чи можна прати ковдри з овечої чи верблюжої вовни?» Допускається лише випрати окремі плями на чохлі.

Для всіх ковдр з наповнювачами з волокон тварин застосовні наступні рекомендації:

  • Новий виріб потрібно провітрити на повітрі.
  • Найкращий варіант догляду – сухе чищення.
  • Провітрювати вироби на свіжому повітрі 1-2 рази на рік.
  • Поруч із вовняним виробом, що зберігається в шафі, покладіть засіб захисту від молі.

Якщо вам здається, що цих рекомендацій недостатньо, можна віддати виріб у хімчистку.

Тепер ви розумієте, чому так важливо користуватися підковдрами. Вони зберігають від плям, пилу та інших забруднень текстиль із наповнювачами.

Як прати овечу або верблюжу ковдру, якщо вона цільноткана?

Цей текстиль складається з тонкого, але міцного полотна вовни. Їх допускається прати в машині чи руками. Але, увібравши воду, вони стають неймовірно важкі.

В якому режимі прати вовняну ковдру?

  • Температура води не вище 30°С
  • Використовувати рідке мило, у складі якого немає хлору та відбілювачів
  • Не викручувати в центрифузі
  • У пральну машинку поміщайте виріб у підковдру. Волокна, що відірвалися в процесі прання, можуть негативно вплинути на роботу побутової техніки.

Чи можна прати пухову ковдру?

Дещо інші рекомендації до текстилю з пухо-перовим наповнювачем. Їх можна мочити, тому і допускається прання в машинці-автоматі. Хто прав пухову ковдру, знають, що дуже важливо знати, чим прати, тобто який вибрати миючий засіб. Найкраще використовувати гелі. Вони краще виполіскуються з перин і пушинок наповнювача.

Як правильно випрати пухову ковдру?

  1. Прати на спеціальному режимі. Якщо такого в машинці-автоматі немає, скористайтеся невеликою хитрістю: разом із ковдрою в барабан пральної машини покладіть 2-3 м'ячики для гри у великий теніс.
  2. Прати м'якими порошками. Виключити миючі засоби з відбілювачами.
  3. Віджим - 600-700 оборотів за хвилину.
  4. Сушити можна на свіжому повітрі, бажано у тіні. При цьому необхідно періодично його струшувати.
  5. Корисне і зручне чищення ультрафіолетовими променями, але не частіше 1 разу на 2 роки.

Крім прання, важливо, під час використання якнайчастіше струшувати і розрівнювати виріб.

Увага: не рекомендується з пухової ковдри вибивати пил твердими предметами, наприклад, із пластику чи дерева.

Як правильно прати ковдри: загальні рекомендації

Якщо прання можливе в домашніх умовах, перед тим як розпочати цей процес, прислухайтеся до цих порад:

  • Перед пранням вийміть виріб.
  • Якщо на чохлі є плями, заздалегідь стирайте їх.
  • Ніколи не ставте на машинці віджимання на високих оборотах. Це може пошкодити тканину, зіпсувати форму та зовнішній вигляд всього виробу.
  • Сушіть на вулиці, але не під прямим промінням сонця. У цьому випадку процес пройде швидше, а сам виріб наповниться свіжістю.

Дотримуючись наших рекомендацій, як і чим прати ковдри, ваш улюблений теплий текстиль ще довго даруватиме тепло і комфорт.