Як вибрати подушку пух-перо?

Протягом кількох століть наші предки віддавали перевагу натуральним подушкам з наповнювачем з пір'я або пуху птахів. Це була найдоступніша в ті часи сировина. Але й зараз, незважаючи на розмаїття нових синтетичних волокон, пухо-пір'яний наповнювач один із найбільш затребуваних. Текстиль з ним купують за звичкою, а також завдяки комфорту і натуральності.

Чим відрізняється пухова подушка від пір'яної?

Співвідношення пуху та пера в них різне. Любіть спати на жорсткішому виробі - відсоток пір'їнок повинен бути більшим. Хочете, щоб ваша голова "тонула" у величезній текстильній хмарі - вам підійде подушкам з найбільшим відсотком пушинок.

Пушинки мають форму кулі. Вони міцні, пружні та гнучкі. Перебуваючи всередині чохла, не звалюються, завдяки цьому виріб довго зберігає свою форму. М'якість + еластичність - ось характерні характеристики пухових виробів.

Пір'яні подушки пишні, поки на них не покладеш голову. У процесі сну вони втрачають форму, стають більш плоскі. Крізь чохол можна промацати пір'їни та їх гострі кінчики. У складі стандартної пір'яної подушки 90% пера та 10% пуху.

Класична перопухова подушка – це 50% пуху та 50% дрібних пір'їнок. Оптимальне поєднання 70% на 30% - такий виріб не надто м'який та пружний, але й не жорсткий, і плоский.

Співвідношення наповнювача у різних типах подушок

Класична перопухова

 

Стандартна пухова

 

Оптимальна

 

50% пуху+50% пера

 

10% пуху+90% пера

 

70% пуху та 30% пера

 

 

Якість подушки визначається ступенем пружності. Найвища – 800-а. Великі пушинки у складі таких виробів забезпечують найвищу пружність та добре підтримують шийні хребці.

Тепер ви знаєте, що всередині у пухо-пір'яної подушки і те, що при її виборі потрібно звертати увагу на:

% - е співвідношення в ній пуху та пера;

на показник ступеня пружності.

Поради при виборі:

Натисніть на подушку - повне відновлення її форми має відбутися за 1-3 хвилини, а за перші 30 секунд - відновиться 70% форми.

Під чохлом не повинні промацуватись грубі частини перинок.

Відсутність стирчаючих пір'їнок зі швів або чохла. Уявляєте, як виглядатиме такий виріб вже після перших ночей експлуатації? Важливо підібрати подушку, яка не вилазить.

Як правильно доглядати пухо-пір'яну подушку?

Двічі на рік провітрювати на свіжому повітрі:

  • добре "проморозити";
  • потримати під ультрафіолетовими променями сонця.

Чищення проводити краще у спеціальних хімчистках. Самостійне прання не рекомендуємо, оскільки сушити такий виріб складно. Також практично неможливо виполоскати з пуху всі залишки миючих засобів.

Заради справедливості слід зауважити, що подушки з натуральним наповнювачем дійсно можуть викликати алергічні реакції в організмі людини. Щоб цього не сталося, дотримуйтесь правил догляду за ними. Тоді вас довго не турбуватиме, куди подіти стару і занепалу подушку.

Крім того, деякі виробники просочують наповнювач спеціальними антисептиками, щоб уникнути виникнення пилових кліщів, які і стають причиною алергії. Але незважаючи на це, правила догляду за такими подушками ігнорувати не можна.

На сторінках інтернет-магазину «Домашній» ви знайдете модель із будь-яким співвідношенням наповнювачів. Ціна, форма, матеріал чохла, виробник – вся ця інформація у картках товару. Приєднуйтесь до наших покупців натуральних та якісних виробів!