Як вибрати найкращий наповнювач для синтепонової та силіконової ковдри?

При покупці домашнього текстилю багато хто бере до уваги його вартість. Саме тому ми все більше цікавимося речами із синтетичними наповнювачами, які коштують набагато дешевше. Чи заощаджуємо ми на своєму здоров'ї при цьому? Давайте розбиратися на прикладі ковдр. Найпоширеніші, серед них, ковдра із синтепоном та силіконом.

Як правильно підібрати синтепонову ковдру?

Критерії вибору для будь-якого наповнювача:

Здатність швидко зігрівати та постійно підтримувати оптимальну температуру в ліжку

Довговічність та практичність

Ціна

Синтепон або силікон слід підбирати за тими самими характеристиками. Тим більше, що саме ця сировина – найпоширеніші наповнювачі, які пропонують українські та зарубіжні текстильні фабрики. Перед вибором, більшість господарок задаються питанням: «Яка ковдра краща, силіконова чи синтепонова?»

Синтепон, холлофайбер та синтепух

Фото 1: Синтепон, холлофайбер та синтепух – основне види сировини для сучасних ковдр

Як визначити якість ковдри із синтепону?

Синтепон – найдешевший варіант наповнювача. Купити синтепонову ковдру – це придбати практично невагомий виріб, що добре зігріває. Але, вже після кількох прань, воно стає тоншим і менш теплим.

Дуже важливо, наскільки якісний синтепон усередині. На жаль, при покупці ми не маємо можливості подивитися наповнювач. Тому ми можемо робити висновки виключно за ціною виробу. Зберігайте своє здоров'я і не купуйте найдешевшу ковдру. Усередині нього, швидше за все, синтепон другосортної якості - сірого відтінку, що шарується, і, що найнебезпечніше, що виділяє шкідливі речовини. Таке синтетичне полотно виготовляється із переробки пластикового сміття – пляшок, посуду, пакетів. Чи хочете ви приховуватись таким виробом, вирішувати вам.

Фото 2: Ось такий рулон – основна сировина для майбутньої ковдри.

Як правильно випрати ковдру з синтепону, щоб вона довго вам прослужила? З доглядом за синтетичними виробами все просто: їх стирають, віджимають та просушують. Єдине, що важливо, так це дотримуватись рекомендацій, які вказуються на упаковці. Додатково про догляд виробів ви можете прочитати в картках товару. Там же інформація, як правильно сушити і чим прати ковдру із синтепону.

Фото 3 для найцікавіших: волокна синтепону мод мікроскопом.

Силікон – сучасний аналог вовняного волокна.

Силіконезоване волокно більш сучасне, а тому якісна та універсальна розробка наповнювача. Воно має порожню структуру. Що дозволяє наповнювачу добре пропускати повітря, швидко випаровувати вологу та зберігати тепло. Як бачите, ті ж властивості, що вовна. А перевага – у ціні. Дозволити собі силіконову ковдру купити може кожен.

Силікон практичніший в експлуатації. Він довго тримає тепло, після прання не змінює форму і не стає тоншим. У процесі тривалої експлуатації наповнювач може збитися, тому виробники прошивають ковдру так само, як і пухові або вовняні вироби.

Вважається екологічно чистим матеріалом. Його погану якість легко перевірити: різкий хімічний запах наповнювача все скаже за себе.

Пропонуємо вам вибрати ковдру із синтепоном або силіконом у нас на «Домашній». Нагадуємо, що одна з їх основних переваг - антиалергенність. У наш час, коли багато людей страждають від захворювань імунної системи, в т. ч. алергії, важливо мати можливість користуватися речами з такою властивістю.