Прання подушок у пральній машині – все, що корисно знати господині

Питанням прання подушок наші мами та бабусі не ставили. Оскільки у більшості були пухові наповнювачі, а прати їх без допомоги техніки дуже складно, то догляд і чищення подушок полягали в наступному: викласти під промені сонця влітку і добре «проморозити» взимку.

А як ви доглядаєте своїх подушок? Крім пухово-пір'яних, в даний час безліч сучасних синтетичних наповнювачів, про догляд за якими слід знати. Оскільки досвід не передався від старшого покоління, інтернет-магазин «Домашній» підготував вам добірку порад про те, чи можна і як часто прати подушки.

як прати подушки

Як правильно прати подушки?

Навіть якщо ви своєчасно змінюєте наволочку, чохол на подушці все одно не буде бездоганно чистим, та й скупчення пилу всередині вам не уникнути. Ви ж не хочете, щоб усередині неї завівся такий «звір»?

Як правильно прати подушки

Порада від інтернет-магазину «Домашній»: купити подушку з щільним чохлом зі 100% бавовняної тканини. Він і виглядає естетичніше, і крізь щільну тканину пил не так швидко «просочиться».

Чи потрібно прати нову подушку? Це ще одне важливе питання. Оскільки зверху на неї одягається наволочка, можна обійтися без попереднього прання. Але перед першим використанням необхідно провітрити виріб на свіжому повітрі, періодично перевертаючи та струшуючи. Так ви видалите пил, запах, виробничі волокна із чохла.

Чи потрібно прати нову подушку

Прання подушок у пральній машині: тонкощі процесу. Правильний догляд подушок включає кілька процесів. Як чистити і при скільки градусів прати виріб залежить від наповнювача. Існує два способи догляду за пухо-перовим виробом. Сухе чищення ультрафіолетовими променями в хімчистці або виїзній машині-лабораторії. Міні-лабораторія для чищення подушок ультрафіолетом Багато господарок, особливо старшого покоління, не довіряють такій обробці. Для них стануть у нагоді наступні поради. Прання подушок з пуху в машинці - довгий і трудомісткий процес. Але ви будете впевнені в результаті. Для початку приготуйте кілька невеликих тканинних мішків, наприклад, зі старих наволочек. У них ви пратимете наповнювач. Розпоріть невелику ділянку шва на подушці і з нього акуратно виймайте вміст і розкладайте його по приготованим мішечкам. Зверніть увагу: чим більше у складі пуху, тим більше він «норовитиме» розлетітися по всьому будинку.

Такий мішечок можна використовувати для прання пуху

  • Міцно зав'язані мішечки поміщаєте в барабан машинки. Їхню кількість регулюєте самі. Головне, щоб вони вільно переміщалися під час прання та не були туго набиті.
  • Як миючий використовуйте делікатний рідкий засіб. Його простіше виполоскати. Програму вибирайте з додатковим полосканням (чим більше, тим краще) та максимальним віджимом. Температура 30°С.

Як висушити пухо-пір'яну подушку?

Напевно, ви знайомі з правилами сушіння пуховиків. Так ось, з наповнювачем для подушок чинимо також. Попередньо розрівнявши грудки, що збилися, розкладаємо в теплому місці, постійно струшуємо. Орієнтовний час сушіння – 2 дні.

Чистий, сухий пух поміщаємо в випраний чи новий чохол і міцно зшиваємо шов.

От і все! Небагато терпіння і про прання можна забути на 4-6 місяців. Саме з таким проміжком лікарі рекомендують доглядати виріб, щоб у ньому не розлучалися кліщі.

Як прати подушку із синтетичним наповнювачем?

З синтепону, холлофайбера або зі штучним пухом, силіконізованим волокном, а також подушку-антистрес можна сміливо прати в машинці-автоматі при +30°С. Але для початку необхідно перевірити її на пружність. Покладіть у центр подушки важкий предмет. Коли знімете, зверніть увагу, як швидко відновить форму. Чим швидше, тим довше вона вам послужить.

Рекомендації щодо прання:

  1. Дотримуйтесь правила: у барабані лише одна подушка, незалежно від її розміру.
  2. Використовуйте м'який миючий засіб у рідкому вигляді.
  3. Додаткове полоскання і максимальна кількість обертів при сушінні обов'язкові: внаслідок своєї структури наповнювач вбирає багато миючого та води.
  4. Сушіть у теплому місці з гарною вентиляцією. Перевертаючи та струшуючи.
  5. Прайте разом із чохлом.

Є окрема категорія подушок з ортопедичним ефектом, виготовлених із пористої, еластичної піни. Матеріал розроблений NASA для космонавтів, а тепер доступний для всіх споживачів. Прати та мочити такі вироби не можна. Їх змінюють після певного терміну служби, який вказує виробник на упаковці.

Каталог подушок

Усі різновиди наповнювачів ви знайдете на сторінках інтернет-магазину «Домашній». А наші поради допоможуть утримувати їх у чистоті, щоб вони служили вашій родині не один рік.