Догляд за постільною білизною: господиням на замітку
Досвідчені господині знають, що догляд за постільною білизною – це певний досвід та знання. Є кілька невеликих секретів, які допоможуть зберегти комплекти в такому стані, щоб довго радували чистотою, м'якістю, насиченим кольором. Ними ми поділимося з вами у цій статті.
Основні рекомендації щодо догляду за комплектом постільної білизни
Новий набір промийте при температурі не вище 30°С. Це не лише гігієнічна процедура. Таким чином, ви закріпите колір на виробі, додайте м'якість тканини.
Підковдру та наволочку виверніть і застебніть блискавки або гудзики. Усередину підковдри помістіть простирадло. Такі прості дії допомагають зберегти забарвлення, прибрати пил у куточках.
Барабан пральної машинки наповнюйте лише на 50%. Якісне прання можливе, лише коли тканина вільно переміщається всередині барабана.
Білу, кольорову та темну білизну стирайте окремо, для кожного використовуючи пральний порошок за призначенням.
Колір і довговічність забезпечать догляд за комплектом постільної білизни в режимі делікатного прання: 30°С – 40°С, 400-600 оборотів на хвилину. Ця рекомендація підходить лише у випадку, якщо текстиль не надто забруднений і потрібно лише «освіжити» його. Натомість постільні кліщі та їхні личинки точно будуть знищені.
Окремі плями необхідно заздалегідь запрати. А як позбавитися найскладніших, читайте на нашому сайті в статті: «Як видалити плями з постільної, не пошкодивши тканини.»
Всім відомі рекомендації прати бавовняний текстиль окремо від виробів із синтетики. Ми розповімо чому:
- бавовна не втратить м'якості;
- тканина не кашлатиться;
- не погіршився колір.
Відразу після закінчення прання виймайте постільний комплект з пральної машинки. Інакше на ньому можуть залишитися заломи та складки, які важко розгладити.
Сушити краще на свіжому повітрі, вивернутому навпроти, щоб не вигорів на сонці колір.
Чи потрібно прасувати постільну білизну після прання?
Це ще одне важливе питання для кожної господині. Цей процес тривалий і багатьма нелюбимий. Його користь або навіть шкода в даний час під питанням. Раніше вважалося, що цей процес позбавляє мікробів і бактерій. Але, як твердять останні дослідження, ненадовго. Від усіх мікроорганізмів, які живуть з нами поруч, ми захиститись не в змозі. Так, що прасування білизни - це не шкідливо і не корисно, більше носить естетичну роль: звичайно, приємніше лягати на напрасовані простирадла.
Фото 1: Деякі господині користуються послугами професійного прасування
То як же полегшити цей процес?
- Чи не пересушуйте тканину. Ідеально зняти комплект трохи вологим і відразу ж приступити до прасування.
- Складіть виріб у два шари та пропрасувати з двох сторін. Це скоротить час та ваші сили.
- Щоб текстиль не втратило форму, прасуйте його по довжині.
- Температура прасування залежить від типу тканини. Оскільки воно, в основному, виготовляється зі 100% бавовни, потрібно прасувати постільну білизну при розігріванні праски до 200°С.
Але, на щастя господарок, такі тканини як сатин, ранфорс, бамбук, практично не мнуться і дуже легко розгладжуються при розігріванні праски 150°С.
Як часто потрібно міняти постільну білизну?
Думаємо, ви погодитеся, що охайний зовнішній вигляд постільного залежить від того, як часто ви його змінюєте. Як часто проводити зміну постільної білизни залежить від особистих побажань та пори року: прання один раз на тиждень влітку і один раз на 2 тижні взимку в делікатному режимі вбереже ваше ліжко від запраного зовнішнього вигляду, воно завжди буде виглядати акуратно і охайно.
Дотримуючись наведених вище рекомендацій, ви надовго збережете свіжий зовнішній вигляд і насичений колір будь-якого постільного комплекту, купленого в нашому інтернет-магазині «Домашній». Розібратися у значках-рекомендаціях на етикетках вам допоможе стаття «Спальна білизна: 5 етапів догляду».